Meme Büyütme Aşamaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok estetik işlemi yaptırılmaktadır. Bunlardan son zamanlar da en popüler olan meme büyütme ve işlemidir. Karın germe de ilgi gören bir işlemdir.

Meme büyütme işlemi, pek çok bayanın tercih ettiği işlemlerden birisidir. Meme büyütme aşaması, 3 şekilde gerçekleşmektedir Bu süreçler; Meme büyütme muayenesi, Meme büyütme operasyonu ve iyileşme süreci olarak üç başlık altında toplanmıştır.

Muayene aşaması çok önemlidir. Çünkü bu aşama da, büyütme işleminin çeşidine ve boyutuna da karar verilmiş olur. Meme büyütme işlemin de, son sistem olan, 3D modeli kullanılmaktadır. Bu sistem popo kaldırma işleminde de uygulanır.

3D Model Meme Büyütme Nedir?

Meme estetiği için, uzman doktor, göğüsün şeklini ve büyüklüğünü ayarlayabilme için, detaylı olarak, 3D boyutlu cihaz kullanarak, detaylı bir görünüm sağlar. Ve bu görüntüyle alakalı gerekli olan bilgiyi verir.

Muayene bittikten sonra, meme büyütme işlemi öncesi ve sonraki halini gösteren bir maske de hastaya verecektir. 3D model sistemleri son sistem bir uygulamadır. Burun düzeltme için de kullanılır. Hastanın kendi vücuduna en çok uyan büyütme işlemini gerçekleştirmek için, karar verilmesine ve doğru tercih edilmesine yardımcı olmaktadır. 

Meme büyütme İşleminde İmplantlar Nasıl Yerleştirilir?

Bu ameliyat, temassız bir şekilde gerçekleştirilir. Meme büyütme ameliyatında, cerrah işlemi yaparken, meme dokusunun alt tarafına, genel olarak göğüs kaslarının alt tarafına bir implant yerleştirir ve meme büyütme işlemini gerçekleştirir.

Meme implantları, silikon jelden ya da tuzlu su çözeltilerinden yapılmakta olan bir kabuktu. Silikon ile daha doğal görünümü olan bir meme oluşturulabilir, çünkü yapı olarak, ya da doku olarak normal göğüs dokusuna daha yakındır.

Temassız olarak gerçekleştirilen, meme büyütme operasyonun da, İmplantlar, kesinlikle bir temas işlemi olmadan, yerleştirildikten sonra, özel olan bir cihazla doldurulmaktadır.

Meme büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Doktor ilk olarak, emmenin alt bölümlerin de, koltuk altın da, ve ya meme başının etrafında bulunan köyü yuvarlak alan da insizyon yani kesilmeler yapar. Daha sonra, göğüs dokusu ve ya kas altında cep denilen işlemi gerçekleştirilir. Buradan hazırlanan İmplantlar içeriye doğru sokulur ve istenilen doğru pozisyonda olana kadar düzeltme işlemi yapılır. Doğru şekli tam olarak aldıktan sonra, açık yerlere dikiş atarak, bölge kapatılır.

Bazı hastalar, meme büyütme işlemini yaptırırken, aynı zaman da meme dikleştirme işlemini de yaptırır.

Genel de sarkık olan, yön aşağı olan göğüsler de yapılır. Meme kaldırma işlemi için, yön göğüs alt kısmından, ya da baş kısmından bir fazla deri çıkarma işlemi yapılır. Böylelikle, göğüsler hem daha sıkı olur, hem de yukarı kalkmış olur. Göğüs germe işlemi için ise, farklı bir yöntem uygulanır ve daha büyük bir alanın kesilmesi gerekir.

Meme büyütme ve kaldırma işlemleri genel olarak, donanımlı bir hastanede, ayakta bir tedavi işlemi ile yapılmaktadır. Eğer ameliyat yapılırken herhangi bir problem olmazsa, hastane yatışına gerek duyulmaz. Meme büyütme ameliyatı 1-2 saat arasında sürmektedir. Ameliyat yapılırken, hastaya genel anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Botoks işlemleri kadar basit işlemler değildir.

Meme Büyütme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ameliyatta olduğu gibi, meme büyütme ameliyatı sonrası da, bağışıklık sistemi zayıflatacaktır. Genel olarak, 15-20 gün boyunca bir ağrı hissedilebilir. Şişlik olması kaçınılmaz bir durumdur. Gerginlik ve rahatsızlık hissi yaşanılabilir. Zamanla daha iyi bir hissiyat oluşacaktır. Bu süreç için de, ağrı kesici kullanmak, en doğru seçenektir. Enerji düşüklüğü ve yorgunluk hissedilebilir. Bu her ameliyat sonrası yaşanan, olağan durumlardır. İş hayatına bir hafta sonra dönüş yapmak normaldir. Dikişler 10 gün için de alınabilir. Bazı izler kalabilir ama zamanla kaybolacaktır. Göğüsler de fazla yuvarlak durabilir. Zamanla şekli oturacaktır. Tıpkı bir dudak dolgusu  şeklinin, zamanla oturması gibi.

Meme büyütme operasyonu sonrası, rutin kontroller yaptırılmalı ve tüm randevulara eksiksiz olarak gitmek çok önemlidir 

Siz de https://www.etileresthetique.com/ kurumundan bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Son günler de popüler olan Fransız askısı ile ilgili detaylar ı öğrenebilirsiniz.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *